محصولات ضدعفونی دست

محصولات ضدعفونی دست

این روزها، اصلی ترین مشکلی که در بحث سلامت و بهداشت جامعه وجود دارد، جولان ویروس کووید 19 و پیشگیری از کرونا است. همان طور که از ابتدای ظهور این ویروس تمامی مراجع بهداشتی تاکید داشته اند، ضدعفونی دست ها و استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از کرونا به حساب می آید. بنابراین، لازم است بهترین روش ضدعفونی دست را انتخاب کرده و به طور مرتب آن را انجام دهیم.

الکل، ژل ضدعفونی کننده و محلول ضدعفونی کننده از جمله محصولات ضدعفونی کننده دست هستند. البته بهترین کار شستن دست ها با آب و صابون مایع یا مایع دستشویی است. زیرا یک مایع ضدعفونی کننده دست یا ژل نمی تواند کثیفی ها و جرم دست ها را از بین ببرد. این گونه مواد تنها برای ویروس کشی و از بین رفتن میکروب های سطح پوست مفید هستند.

فهرست مطالب

چگونه می توان از محصولات ضدعفونی کننده دست استفاده کرد؟

انواع محصولات ضدعفونی کننده دست کدام اند؟

در مصرف محصولات ضدعفونی کننده دست به چه نکاتی باید توجه کرد؟

استفاده از پمپ های غلیظ پاش مناسب برای مصرف بهینه محصولات ضدعفونی کننده دست

چگونه می توان از محصولات ضدعفونی کننده دست استفاده کرد؟

استفاده از مایع ضدعفونی کننده دست برای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا، مخصوصا در هنگامی که خارج از منزل یا محیط کار هستیم، بسیار اهمیت دارد. فراموش نکنید که همواره شستن دست ها با آب و صابون ارجحیت داشته و تنها در صورت محدودیت باید از محصولات ضدعفونی کننده دست استفاده نمود.

برای راحتی کار می توان از یک ظرف دارای پمپ غلیظ پاش استفاده کرده و محلول یا ژل ضدعفونی کننده دست را به همراه داشت. در این صورت، استفاده از آن راحت تر شده و در مواقع ضروری می توان آن را مصرف کرد.

انواع محصولات ضدعفونی کننده دست کدام اند؟

برای ضدعفونی کردن دست ها، انواع مختلفی از ژل ها و محلول ها وجود دارند. عمده مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل تولید می شوند. ایزوپروپیل الکل، اتانول، پوویدون آیوداین و پروپانول از جمله مواد اولیه ای هستند که در ساخت محصولات ضدعفونی کننده دست به کار می روند.

محصولات ضدعفونی دست

از آن جا که استفاده بیش از حد از الکل منجر به از بین رفتن رطوبت پوست می گردد، در گونه های مختلف ژل ضدعفونی کننده دست ها، گلیسیرین نیز به کار می رود. این ماده به همراه پروپیل گلیکول و اسانس باعث حفظ نسبی رطوبت پوست و رایحه مناسب محصول می شود.

محصولات ضدعفونی کننده دست ها عمدتا به شکل فوم، ژل و مایع تولید شده و به فروش می رسند. این مواد معمولا در ظروف دارای پمپ غلیظ پاش بوده و به راحتی قابل استفاده هستند. بنابراین، بهتر است همواره نوعی از این محصولات که با پوست دستتان سازگاری بیشتری دارد را به همراه داشته باشید. به این ترتیب، هم با بیماری کرونا مقابله کرده اید و هم از انتقال بیماری به اطرافیان جلوگیری خواهید کرد.

در مصرف مواد ضدعفونی کننده دست به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با اینکه به کار بردن محلول ضدعفونی کننده دست روشی مناسب برای حذف ویروس ها و میکروب ها از سطح پوست است، با این حال توجه به بعضی مسائل درباره آن ها ضرورت دارد. در ادامه به نکاتی که در مصرف انواع محلول و ژل ضدعفونی کننده دست باید رعایت کرد، اشاره می کنیم.

مایع ضدعفونی کننده دست تمیزکننده نیست

محصولات ضدعفونی دست

مایع ضدعفونی کننده دست فقط برای از بین بردن میکروب های سطح پوست، آن هم به طور موقت به کار می رود. لازم به ذکر است که جرم ها و آلودگی ها با این محلول ها از بین نمی روند و حتی گاهی مانع از اثربخشی مواد ضدعفونی کننده خواهند شد. پس باید در اسرع وقت دست های خود را با آب و صابون بشویید.

محصولات ضدعفونی کننده جای آب و صابون را نمی گیرند

تا زمانی که امکان شستن دست ها با آب و صابون وجود دارد، نباید به مصرف محصولات ضدعفونی کننده بسنده کرد. بهتر است استفاده از آب و صابون در راس قرار گرفته و محلول ها را در مواقع ضروری استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت که این محلول ها تنها نقشی مکمل دارند.

استفاده از ضدعفونی کننده ها می تواند مسمومیت در پی داشته باشد

گفتیم عمده مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل یا مشتقات آن است. لازم است بدانید که مصرف خودآگاه یا ناخودآگاه الکل صنعتی می تواند منجر به ایجاد مسمومیت گردد. این ماده ممکن است از طریق پوست دست ها جذب شود. از نشانه های مسمومیت با الکل صنعتی می توان به سردرد، تهوع، سرگیجه و تاری دید اشاره کرد.

نکته مهم دیگر آن است که این محلول ها باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شوند. خوردن کمترین مقدار از یک محلول الکل دار توسط کودکان می تواند مسمومیت شدید ایجاد نماید.

مواد ضدعفونی کننده دست قابلیت اشتعال دارند

الکل یکی از خطرناک ترین موادی است که به سادگی مشتعل می گردد. بنابراین باید در محلی مناسب و با دمای پایین نگه داری شود. در غیر این صورت می تواند خطر آتش سوزی به همراه داشته باشد.

محصولات ضدعفونی دست

ممکن است محصولات ضدعفونی کننده دست اثربخشی نداشته باشند

غلظت آلودگی در کف دست ها می تواند اثربخشی یک محلول ضدعفونی کننده دست را از بین ببرد. برای مثال، در صورت سرماخوردگی و آنفولانزا و انتقال مخاط به کف دست، امکان از بین رفتن ویروس به کمک محلول های الکل دار وجود ندارد.

انواع محصولات ضدعفونی کننده اثربخشی متفاوتی دارند

یک مایع، محلول یا ژل ضدعفونی کننده دست زمانی اثربخشی کامل دارد که حداقل 60 درصد از آن الکل باشد. در غیر این صورت، توانایی از بین بردن ویروس کووید 19 و سایر میکروب ها را ندارد.

ضدعفونی کننده برای اثربخشی نیاز به زمان کافی دارد

برای اینکه محصولات ضدعفونی کننده دست به خوبی اثربخشی داشته باشند، لازم است به مقدار کافی مصرف شوند. از طرفی، تمامی نقاط دست باید با ژل، محلول و یا مایع مورد نظر آغشته شود. همچنین، باید کمی پس از پخش ضدعفونی کننده دست، به آن فرصت دهید تا خشک شود. عدم رعایت این نکات باعث می شود تا ویروس کووید 19 از بین نرفته و شرایط انتقال بیماری کرونا فراهم گردد.

استفاده از پمپ های غلیظ پاش مناسب برای مصرف بهینه محصولات ضدعفونی کننده دست

برای استفاده از مواد ضدعفونی بهتر است از ظرف های پمپ دار استفاده کنید. پمپ غلیظ پاش به خروج راحت تر ژل و فوم ضدعفونی کننده دست کمک می کند. همچنین، ظرف دارای پمپ غلیظ پاش، مقدار خروج مواد ضدعفونی دست را کنترل می کند.

محصولات ضدعفونی دست

گروه سپیدار پمپ یکی از قوی ترین شرکت های صنعتی در زمینه تولید پمپ های غلیظ پاش به حساب می آید. این شرکت، با داشتن تجهیزات به روز و تیمی حرفه ای قابلیت تولید انواع پمپ های غلیظ پاش را دارا است. برای خرید پمپ غلیظ پاش و اطلاع از نحوه ثبت سفارش و یا تماس با کارشناسان فروش می توانید به قسمت تماس با ما در همین سایت مراجعه نمایید.

منابع:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *