ظرف اسپری پلاستیکی

ظرف اسپری پلاستیکی

ظرف اسپری پلاستیکی وسیله ای برای پخش کردن مایع داخل ظرف است. این وسیله با کمک دست کار می کند. طراحی این ظروف به گونه ای است که باعث ازاد سازی مایع درون ظرف به شکل کنترل شده می باشد. البته واژه درست پمپ اسپری است محصولات کاملی که میتوانید از شرکت ما تهیه کنید در ادامه آمده است

این ظروف اندازه ها و انواع گوناگونی دارند، از ظروف بسیار بزرگ گرفته تا ظروف کوچکی که داخل جیب جا داده می شود. ظرف اسپری پلاستیکی از دو قسمت اصلی تشکیل می شود، ظرفی که حاوی مایع است و محرک اسپری که با انگشت کار می کند. این ظروف استفاده های گوناگونی در موارد مختلف از جمله: پاک کننده های شیمیایی یا ارگانیک، عطر، ادکلن، خوشبو کننده هوا، اسپری مو، اسپری فلفل و اسپری الکل و … دارند. که درباره برخی از آنها صحبت میکنیم.

 • محصولات شرکت سپیدار پمپ جهت آشنایی بیشتر و خرید محصولات روی لینک های زیر کلیک کنید:

پمپ غلیظ پاش

پمپ رقیق پاش

تریگر و مینی تریگر

خدمات ضربی و تزریق پلاستیک

ظرف اسپری عطر

ظرف های اسپری عطر در انواع مختلف شیشه ای و پلاستیکی در انواع مدل ها به بازار ارائه می شود. در این میان ظرف های اسپری پلاستیکی خواستار زیادی دارند چون هم وزن کمی در حمل و نقل دارند و هم اندازه آنها به گونه ای است که به راحتی در کیف کوچکی جا می گیرند. ظرف های پلاستیکی شفاف برای نگهداری از اسانس، لوازم آرایشی، مواد مایع و غیره عالی هستند.

ظرف اسپری پلاستیکی

ظرف اسپری کوچک

ظرف اسپری پلاستیکی کوچک که نوع محبوبی در این میان است، دارای یک محرک در قسمت بالاست که با کمک انگشت اسپری می شود و یک درپوش محافظ، مانع از این میشود که مایع داخل به صورت اتفاقی اسپری شود. نحوه اسپری در این ظروف در قطرات کوچکی هستند، به قدری که محتویات را به غبار تبدیل می کنند، ذرات کوچک به منظور توزیع یکنواخت مایع درون ظرف می باشد.

 این اسپری به راحتی در کیف یا جیب شما قرار می گیرد. این ظروف اسپری برای مایعات مشابه آب مناسب هستند و برای مایعات غلیظ تر توصیه نمی شوند. دیوارهای شفاف ظرف باعث می شود سطح مایع را ببینید.

ظرف اسپری پلاستیکی

ظرف اسپری الکل

ویروس کووید-19 سرتاسر جهان را فرا گرفته است و باید پروتکل های بهداشتی را به شکل کامل رعایت کنید. شما باید مرتباً دستانتان را با یک ضدعفونی کننده قوی دارای الکل ضدعفونی کنید. داشتن یک ظرف اسپری الکل پلاستیکی کوچک سبب می شود که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید چون که هم حمل و نقل آن راحت است و هم فضای زیادی در جیب شما اشغال نمی کند.

انواع ظرف اسپری

ظروف اسپری از جنس شیشه ای و پلاستیکی هستند. استفاده از ظرف اسپری پلاستیکی کاربردهای خوبی دارد و موضوع بحث این مقاله است. معمول ترین ظرف های اسپری پلاستیکی سمپاش های ماشه ای و اسپری های انگشتی هستند.

 1. سمپاش های ماشه ای: دارای یک نازل قابل تنظیم در قسمت بالا هستند که می تواند برای تغییر ظرافت و حجم محصول پاشیده شده استفاده شود.
 2. اسپری انگشتی: این اسپری از یک حرکت پمپاژ بالا و پایین بر روی محرک اسپری برای رهاسازی مواد داخل ظرف استفاده می کند.

ظرف اسپری پلاستیکی

طرز کار اسپری چگونه است؟

ایده خلاقانه بطری های اسپری مانند قانونی است که قلب ما با آن خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند که به آن مکانیزم رفت و برگشتی می گوییم. در یک پمپ رفت و برگشتی، دو عمل متناوب انجام می شود. برای جمع آوری مایع در یک محفظه کوچک از یک دهانه استفاده می شود بعد مایع را از طریق دهانه دوم آزاد می کند. در یک ظرف اسپری، هر زمان که محرک را فشار دهید، این دو عمل انجام می شود و سپس دکمه پس از رها کردن بالا می رود. آزاد کردن محرک به پمپ اجازه می دهد که مایع را از داخل ظرف به یک محفظه استوانه ای کوچک بمکد، محفظه واقع در ناحیه گردن بطری است که با فشار دادن محرک، مایع از محفظه به داخل نازل و خارج از بطری آزاد می شود. پمپ رفت و برگشتی یک مفهوم نسبتا ساده است اما به عنوان مکانیزم توزیع بطری های اسپری بسیار عالی عمل می کند.

در انتخاب ظرف اسپری پلاستیکی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در انتخاب ظرف اسپری پلاستیکی با توجه به نیاز خود ظرف را انتخاب کنید. علاوه بر طرح و شکل ظاهری باید به این نکات هم توجه داشته باشید :

 • چه ماده ای قرار است داخل ظرف بریزید.
 • نحوه اسپری شدن آن چگونه است.
 • چه اندازه مواد را میخواهید داخل آن بریزید.

مزیت استفاده از ظرف اسپری پلاستیکی چیست؟

ظروف پلاستیکی مزایای زیادی در استفاده دارند که می توان به بخشی از آنها اشاره کرد:

 • ظروف پلاستیکی بادوام و مقرون به صرفه هستند.
 • می توان آن ها را به راحتی حمل و نقل کرد.
 • از نظر علمی بی ضرر هستند.
 • چون پلاستیک قابل انعطاف است می توان به راحتی به آن شکل داد.
 • در انتخاب ظروف پلاستیکی تنوع زیادی از نظر اندازه، رنگ، شکل ظاهری و سبک ظروف خواهید داشت.
 • ظروف پلاستیکی محکم و سبک وزن هستند که هم سخت شکسته می شوند و هم به آسانی جابه جا می شوند.

معایب استفاده از ظرف اسپری پلاستیکی چیست؟

علاوه بر مزایای این ظروف معایبی نیز میتوان برای آن بیان کرد:

 • نمی توان مواد داخل اسپری را تا ذره آخر استفاده کرد چون لوله تا انتهای ظرف نمی رود.
 • طول عمر ضعیفی دارد زیرا اسپری پلاستیکی یکبار مصرف است و باید بعد از استفاده دور انداخته شود.
 • اثرات زیست محیطی و بهداشتی دارد زیرا پلاستیک یکی از علل اصلی آلودگی است. همیشه مطمئن شوید که زباله های پلاستیکی خود را تا حد امکان بازیافت کنید.

نتیجه گیری:

هر شخص بسته به نیاز خود به یک ظرف اسپری نیاز دارد . در این مقاله به این نتیجه می رسیم، ظرف اسپری پلاستیکی به دلیل وزن کم، اشغال فضای کمتر،استحکام بیشتر، قیمت مناسب و ایمنی و … بهترین گزینه برای حمل و نقل مایعات شوینده و محصولات ضدعفونی دست و عطر و … است. شرکت سپیدار پمپ تولید کننده پمپ غلیظ پاش توضیحات کاملی برای خرید محصولاتی از این دست مانند پمپ غلیظ پاش و اطلاعات بیشتر در اختیار شما قرار می دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *